Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
4/13/2021 (Tu)

Research/Study Fellowship Supported by OP VVV MOST project at UCT Prague EXTENDED     

Research/Study Fellowship Supported by OP VVV MOST project is offering a financial support for the students of the 1st postgraduate students assigned to the mentioned PhD programs. Support will be awarded to 10 internships chosen by Study programme Board where the student is assigned to.

WE STILL ACCEPT APPLICATIONS!

Hand in the physical and online form. 

The fellowhip must end by 31st Oct 2021!

Application can be filled out either in Czech or in English. Application form available here

!The motivation letter contains consent/approval of the host institution…

10:00 - 16:00Jak na závěrečnou práci: Citační manažery: Zotero pro začátečníky     

Webinář je určen studentům, kteří by si chtěli lépe zorganizovat práci se zdroji a citacemi a naučit se k tomu využívat citační manažer Zotero.

Zotero je aplikace usnadňující organizaci a citování zdrojů. Umožňuje stahování, vkládání a upravování citací nebo seznamu použitých zdrojů. Lze v ní libovolně měnit citační styly. Webinář nabízí možnost procvičit si používání Zotera spolu s lektory, pakliže si aplikace nainstaluje dle předem zaslaných pokynů. Obsah webináře nejvíce ocení začátečníci. Po absolvování webináře by měli být účastníci schopni v Zoteru ukládat, třídit a upravovat záznamy, využívat možnosti ukládání do cloudu nebo propojit Zotero s MS Word.

Webinář…
13:00 - 15:00Kariérní coaching, kariérní konzultace     

V rámci kariérního coachingu si můžeš ujasnit, jaká je nejlepší cesta pro budování Tvé kariéry. S pomocí profesionálních poradkyň zjistíš, jaký typ práce Tě bude naplňovat, na co se osobnostně hodíš, přijdeš na to, jaké jsou Tvoje silné stránky nebo nadání a případně specifické oblasti k rozvoji.  Při tomto typu rozhovoru jdete s poradkyní na základě pokládaných otázek více do hloubky a je tak možné, že narazíte na otázky, které si sami možná nepokládáš a poradkyně Ti tím pomůže ujasnit Tvé krátkodobé i dlouhodobé kariérní cíle. Doba trvání: 55 min

Na kariérní…
17:00 - 18:30Bitcoin: 10 let poté - cyklus přednášek o kryptoměnách     

Před deseti lety došlo k první cenové bublině první z kryptoměn - Bitcoinu. Poprvé se v médiích začalo řešit, zda Bitcoin dává smysl, zda neumře. Od té doby urazil kus cesty, ale narazil také na spoustu překážek. Vznikly další kryptoměny, cena několikrát vyskočila o tisíce procent a poté se zhroutila, objevily se podvody a vývojáři se nejednou ošklivě rozhádali. Co se za tu dobu od první bubliny změnilo a dává Bitcoin stále smysl? A dával vůbec někdy?
Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor