Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
15.4.2019 (po)

9:00 - 15:00RETSCH TOUR 2019     

Přijďte si osobně, přímo na Vašich vzorcích, vyzkoušet nejnovější drtiče, mlýny, sítovací stroje, asistenční zařízení a nově také přístroj pro dynamickou analýzu obrazu pomocí patentovaného systému snímání částic dvěma kamerami Camsizer X2 od Retsch Technology.

www.retsch-technology.cz
10:00 - 11:30ÚOCHB zvaná přednáška: Termination of Translation in Bacteria and Eukaryotes     

Topic: Protein release factor

Termination of translation in all domains of life is triggered by the entry of a stop codon in the A site of the ribosome. These three codons are recognized by a protein release factor. However, release factors in bacteria and eukaryotes appear to have no structural or sequence similarity. In this talk, I will describe structural work that sheds the basis of release factor function in the two domains of life and show that despite their dissimilarity, they share certain common features.

Více informací na webu ÚOCHB
12:00 - 16:00Kariérní poradna     

Když chcete změnu v osobním životě, studiu nebo práci. Když nevíte, kudy dál - profesionální kouč osobního rozvoje Mgr. Markéta Raková se Vás pokusí nasměrovat blíž ke splnění vašich nápadů, snů a plánů.
16:00 - 17:30Jak na sobě pracovat už v průběhu studia, protože se to v praxi bude hodit     

Workshop, na kterém se zamyslíme nad tím, co vám přirozeně jde úplně samo, co by bylo dobré ještě v průběhu studia posílit a řekneme si jak. Něco si i prakticky vyzkoušíme, abyste zjistili, jak na tom aktuálně jste a věděli, na čem pracovat nejvíce.

Odborné znalosti jsou jedna věc, ale schopnost poradit si úspěšně s řešenými problémy, umět se s druhými efektivně domluvit a prosadit se mezi ostatními kolegy, je věc druhá. Ještě víc než v průběhu studia si budete muset umět dobře uspořádat čas, naučit se zvládat práci pod tlakem a při tom všem si zachovat chladnou hlavu.

Na workshop je nutné se přihlásit.

 
16:00 - 18:30Veřejné vystupování     

Nauč se mluvit, prezentovat a možná i trochu improvizovat u zkoušky.

Čtyřdílný kurz je zaměřen  na základní pravidla řečnického umění a jejich aplikaci do běžného života. Rétorika pro všední den nám pomáhá prodat naše znalosti a dovednosti. Špičková znalost oboru, bez umění tuto znalost přesvědčivě a vynalézavě prezentovat, pozbývá své účinnosti. Řečnické umění nám otevírá dveře k dalším příležitostem.

Kurz bude probíhat vždy v pondělí od 16:00 do 18:30. 

Na kurz je nutné se přihlásitPřihlášením se zavazujete…
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu