Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
20.5.2024 (po)

Symposium CzechFoodChem     

Letošní CzechFoodChem se koná ve dnech 19.-21. května 2024 v Praze.

Ústav analýzy potravin a výživy, VŠCHT Praha, pořádá ve spolupráci s Českou společností chemickou tradiční symposium CzechFoodChem, které se koná ve dnech 19.-21. května 2024 poprvé v Praze, a to na VŠCHT a sídle ČSVTS na Novotného lávce. Letos na téma „Nutričně prospěšné, bezpečné a k životnímu prostředí šetrné potraviny“.


Posilovna - náhradní TV     

Posilovna (Sportcentrum ČVUT, Pod Juliskou 4, Praha 6) – Po 15:00-16:00 –20. 5., 27. 5., 3. 6., 10. 6., 17. 6. 2024.

15:00 - 16:00Relaxační techniky (CZ)     

Studium VŠCHT je náročné a často se zdá, že přidat k němu ještě odpočinek nejde. Přitom pro efektivní studium a integraci nabitých znalostí je pravidelné uvolňování nahromaděného napětí a "vypnutí” mozku i těla stěžejní. Pravidelná relaxace navíc může pomoci se zlepšením pozornosti a snížením úzkosti. 

 

Osvojte si efektivní relaxační techniky a naučte se pracovat se stresem. Praktické workshopy, které probíhají přímo ve škole, vám zároveň dopřejí chvilkový odpočinek mezi přednáškami a osvěžení pro další práci.  

  

Vyzkoušíte si různé druhy relaxačních technik, metodu progresivní svalové relaxace nebo metodu prohlubování…
16:00 - 18:00Moc a bezpečí ve vysokoškolském prostředí (Workshop pro doktorandy)     

Základní přehled pro bezstarostné studium z pohledu etiky mezilidských vztahů: jak neudělat zásadní přešlap a jak na to, když jej někdo udělá vůči vám. Na doktorském stupni studia jsou lidé zároveň studujícími i vyučujícími. Během workshopu budeme společně reflektovat změnu role a mocenského postavení v rámci akademické hierarchie a budeme objevovat způsoby, jak zajistit bezpečné prostředí pro sebe i naše okolí. 

 

V rámci workshopu bude možnost probrat i své vlastní zkušenosti a jejich případná řešení.  
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu