Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
24.5.2024 (pá)

10:00 - 12:00Nová doba a etika vztahů na VŠ: Hledání rozumné rovnováhy a zajištění bezpečí (Workshop pro zaměstna     

V akademickém světě se čím dál častěji skloňují pojmy jako bezpečné prostředí, mocenská nerovnováha nebo sexuální obtěžování. Během workshopu budeme společně diskutovat, jak můžeme předcházet nedorozuměním a zajistit bezpečné prostředí pro sebe i pro své okolí, jak můžeme podporovat bezpečnou a inkluzivní atmosféru na VŠCHT nebo na koho se můžeme obrátit, pokud se setkáme s nevhodným chováním. 

V rámci workshopu bude možnost probrat i své vlastní zkušenosti a jejich případná řešení.  
14:30 - 15:30Seminář Relaxační dynamika rentgenově excitovaných stavů      

Seminar by Marc Simon from Sorbonne University about post collision interaction, High-Resolution Double Core Hole Spectroscopy, Recoil effects after emission of a fast photoelectron and ultrafast electronic and nuclear dynamics are particularly magnified in the tender x-ray domain (2-10 keV). I will present an overview of the studies we started about 2 decades ago with results obtained with different original experimental setups our group has developed (Photoemission spectrometer, COLTRIMS, X-ray emission spectrometer and Auger-ion coincidence spectrometer).
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu