Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
25.3.2024 (po)

17:00 - 18:30Co bysme měli vědět o jazyce     

Školní výukou češtiny jsme si prošli všichni a většina z nás nabyla přesvědčení, že jazyku rozumí. Máme silné názory na íčka, na bysme, na oslovování prvním pádem (pane Vomáčka!) a jsme přesvědčení, že dneska děti nečtou, mluví se moc hovorově a že je češtinu potřeba ochránit před všudypřítomnými anglicismy.

V přednášce se pokusím ukázat, čím vším se moderní lingvistika zabývá ve skutečnosti a jak a proč popularizovat lingvistické poznatky ve světě, ve kterém jsme všichni tak trochu amatérskými lingvisty a lingvistkami. Varování: Přednáška obsahuje hejt na fenomén grammar nazi.

Odehraje se v rámci volitelného předmětu Popularizace…




Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu