Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
7/2/2021 (Fr)


9:00 - 12:30MSCA Postdoctoral Fellowships - SECRETS TO A WINNING PROPOSAL     

Are you looking for the best approach to succeed in a highly competitive call? Is a great project idea enough? What can increase your chances of success?

Looking at the project proposal from the evaluators´ perspective will help you address these questions. The workshop will guide you through the proposal, section by section, and demonstrate on practical examples how to develop and present your idea in line with the evaluators´ expectations.

Postdoc researchers motivated to prepare a competitive proposal should not miss this event. Supervisors are also welcome.

 

Registration at https://researchapp.vscht.cz/seminars

Link will be sent to registered participants the day before the event (Zoom).

For a complete list of MSCA PF support events, please go to https://intranet.vscht.cz/vav/evropske-projekty/MSCA.
17:00 - 18:30Skupinový coaching     

Pokud ti příjde, že bys raději řešil témata toho co tě čeká po škole se skupinou dalších studentů, tak je pro tebe připravený skupinový coaching. Řeší se zde jak budovat svou kariéru v zaměstnání a v čem se rozvíjet, abys využil svůj potenciál. V malé skupině lidí společně hledáš odpovědi na témata, které vás zrovna zajímaji a navzájem se můžete inspirovat tím, co vás napadá. Můžeš ale samozřejmě také jen poslouchat, na co se ptají ostatní – k aktivní účasti v diskusi Tě nebude nikdo nutit. Pokud chceš mít jistotu, že se dostane na otázky, které Tě zajímají, pošli nám je předem. Samozřejmě zůstává i možnost ptát se v průběhu celé akce. Doba…
Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor