Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
7.5.2021 (pá)

Hanami: Jarní klid     

Jako každý rok pokorně čekáme na výkvět sakur v Technické.
Sledovat sakury můžete s námi na první slow tv Kampusu Dejvice:
https://youtu.be/byHRrGWZaKo
 
(následující řádky prosím čtěte uklidněným, hlubším hlasem, za zvuků zurčícího potůčku v pozadí) 
V prchlivých nutnostech každodennosti je příliš lehké zapomenout na jemnou lehkost bytí. Současná situace nepomáhá. Sejdeme se, tentokrát na dobu celého týdne, abychom se vnitřně usadili a připomněli si, co je důležité. 
S Hanami (花見 = hledění na květy) Tě letos obejmou květy ze všech stran. Ninjové si pro Tebe letos připravili hutný program…
Couplestherapy - HANAMI     

PhDr. Petr Kačena je psycholog a párový terapeut. Zkušenosti s párovou terapií má ze státní manželské a rodinné poradny a v současnosti i ze soukromé praxe. My jsme ho pod sakurami vyzpovídali o všem, co se týká vztahů za doby pandemické i běžné. V druhé části videa si můžete poslechnout odpovědi na vaše otázky, které jste nám zaslali.

 

 

Japonská filosofie wabi-sabi     

Proč je přijímání nedokolanosti a jednoduchosti důležité pro život? S historikem umění, kurátorem a japanologem Doc. PhDr. Filipem Suchomelem, Ph.D. se vydáme za poznáním filosofie Wabi Sabi.

Japonská technika Kincuge     

Navazující přednáška na úvod do WabiSabi, od historika umění, japanologa a kurátora Doc. PhDr. Filipa Suchomela, Ph.D. vysvětlí na první pohled zvláštní uměleckou techniku Kincugi, která dává keramice druhý život.

Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu