O aplikaci kalendář

Filtrování událostí

Zobrazení událostí v kalendáři lze omezit zaškrtáním (odškrtáním) voleb v levé části aplikace. Vybrané volby se ukládají na Vašem počítači, takže když se na stránky Kalendáře později vrátíte, možnosti filtrování budou takové, jak jste je při poslední návštěvě zvolili.
Filtrování funguje na měsíčním, týdenním a denním přehledu. Na stránce Vyhledávání nemají vybrané volby žádnou funkci.

Import událostí do osobního kalendáře

Jednotlivé události je možné naimportovat do kalendáře aplikace Outlook (nebo jiné aplikace, která umí pracovat se soubory typu ical) nebo do kalendáře Google. Na detailu události (nebo na denním přehledu) se vedle data a času zobrazují dvě ikony:

  • pro import do kalendáře Outlook
  • pro import do kalednáře Google
Kliknutím na příslušnou ikonu dojde k importu události do Vašeho vybraného kalendáře.

Je možné také naimportovat všechny události Kalendáře VŠCHT do aplikace Outlook. Import není jednorázový, ale funguje jako služba odběru. To znamená, že nově vložené události do Kalednáře VŠCHT se Vám automaticky také uloží do kalendáře Outlook. Přihlásit se k odběru událostí je možné kliknutím na odkaz "Odebírat kalendář", který je umístěn v dolní části každé stránky.

Vložení události

Pokud organizujete nějakou akci spojenou s VŠCHT, můžete událost do Kalendáře sami vložit. Kliknutím na odkaz "Vložit novou událost" v horní části každé stránky se dostanete na přihlášení do administrační části aplikace Kalendář. Přihlásit se můžete svými přihlašovacími údaji do sítě VŠCHT. Vložené události schvaluje některý z odpovědných redaktorů. Jakmile je událost redakotrem schválena, zobrazí se na stránkách Kalendáře.

Export událostí do vaší aplikace

Kalendář obsahuje také rozhraní pro export událostí ve formátu JSON do jiných aplikací. Pokud provozujte aplikaci, ve které byste chtěli mít události z Kalendáře VŠCHT, prosíme, kontaktujte mě emailem nebo telefonicky na lince 3242, zašlu vám specifikace exportního rozhraní.

Bezpečnost

Komunikace mezi Vaším počítačem a serverem je realizovaná zabezpečeným šifrovaným spojením SSL. Použití Vašich přihlašovacích údajů je tedy bezpečné i když se ke Kalendáři připojujete mimo síť VŠCHT. Zabezpečené připojení poznáte tak, že v řádku pro adresu stránek je uvedeno https místo běžného http. Některé prohlížeče zobrazují u adresy i ikonu zeleného zámku.

Připomínky

Pokud budete mít připomínky k obsahu událostí, prosíme, obraťte se na editora webu.
Pokud budete mít připomínky k fungování aplikace, případně objevíte v aplikaci chybu, prosím, kontaktujte mě na e-mailu: kratkan@vscht.cz nebo pomocí kontaktního formuláře níže.

Odeslat názor


Vyplňte, pokud si přejete dostat odpověď na svůj dotaz.
Odebírat kalendář      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu