Kalendář akcí VŠCHT Praha

Konspirační teorie, pověrčivost, pseudověda

 

Datum: 28.11.2019  17:00 - 19:00      
Místo konání: Učebna B32
Kategorie: Poradenské a kariérní centrum
Typ akce: Pozvánka, Přednáška, Seminář, Vzdělání
Přednášející: Mgr. Jiří Mališ
Jazyk akce: CZ
Popis:

Konspirační teorie existovaly již od pradávna a nemalé množství z nás tíhne k alternativnímu výkladu reality. Proč jsou konspirační teorie tak populární a proč jim podléhají i nadprůměrně inteligentní lidé? V čem je alternativní výklad reality (pravdy) tak nebezpečný? Dnešní konspirátoři využívají bezednou studnici informací (internetu) k vytváření sofistikovaných teorií a kritické myšlení je podle nás tím nejfunkčnějším přístupem, kterým se zavádějícímu výkladu světa můžeme bránit.

Na přednášku je nutné se registrovat.

Mgr. Jiří Mališ je učitelem na Univerzitě Palackého v Olomouci. V minulosti vystudoval historii na UP Olomouc a nyní pokračuje v doktorském studiu na Fakultě tělesné kultury, kde také pracuje na katedře společenských věd v kinantropologii. Jeho hlavní pracovní náplní je kritické myšlení, které vyučuje napříč fakultami. Tímto tématem se zabývá posledních šest let. Je garantem několika vysokoškolských kurzů.

Více informací:
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu