Kalendář akcí VŠCHT Praha

Vodík jako náhrada fosilních paliv - budoucnost nebo realita?

 

Datum: 11.11.2019  16:00 - 17:30      
Místo konání: Budova A VŠCHT Praha, Technická 5, posluchárna AII
Kategorie: Akce VŠCHT
Typ akce: Popularizace, Pozvánka, Vzdělání
Přednášející: Ing. Martin Prokop, Ph.D.
Jazyk akce: CZ
Popis:

 

Zajištění energetických nároků společnosti při zachování ekologické udržitelnosti je nyní jedním z nejdůležitějších směrů vědeckého výzkumu. Obnovitelné zdroje, ve spojení s vodíkovou ekonomikou, jsou jednou z progresivních možností produkce, skladování a využití energie. Principem vodíkové ekonomiky je využití nadbytečné elektrické energie pro výrobu vodíku, který může být využit pro kompenzaci energetických výkyvů obnovitelných zdrojů, nebo s pomocí palivových článků, jako univerzální palivo.

Akce je určena převážně pro studenty střední školy, případně pro jejich učitele. Vstup je zdarma. Jeden program je max na 90 min.

Pokud máte zájem na přednášky dorazit, kontaktujte Danu Bílkovou na e-mailu Dana.Bilkova@vscht.cz, do předmětu mailu uveďte prosím: CRP 2019: TVT - Mezi povodněmi a suchem registrace. Do těla e-mailu vypište jména zájemců a školu.

Odborný seminář Věda a život vznikl v rámci CRP 2019: Věda hrou ve spolupráci Vysoké školy chemicko‑technologické v Praze s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Týdne vědy a techniky Akademie věd České Republiky.

Týden vědy a techniky
Spot TVT

FB událost TVT
#tydenvedy #zijuvedou

Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu