Kalendář akcí VŠCHT Praha

Réva vinná a Užitkové rostliny

 

Datum: 13.11.2019  14:00 - 15:30      
Místo konání: Budova A VŠCHT Praha, Technická 5, posluchárna AI
Kategorie: Akce VŠCHT
Typ akce: Popularizace, Pozvánka, Vzdělání
Přednášející: Irena Kolouchová, Lucia Gharwalová, Olga Maťátková, Jana Michailidu
Jazyk akce: CZ
Popis:

Přednášející: doc. Ing. Irena Kolouchová, Ph.D., Ing. Lucia Gharwalová, doc. Ing. Olga Maťátková, Ph.D., Ing. Jana Michailidu

Užitkové rostliny: historie, současnost a budoucnost

Expanzi lidské civilizace odstartovala zemědělská revoluce a počátek šlechtění zemědělských plodin. Pomůže nám studium rostlinného genomu a nové metody šlechtění i s řešením současných problémů?

Réva vinná:proměny vinařství v čase

Réva vinná je jednou z nejdéle technologicky využívanou plodinou. Je možné její historické zkušenosti s proměnou životního prostředí využít i nyní?

Akce je určena převážně pro studenty střední školy, případně pro jejich učitele. Vstup je zdarma. Jeden program je max na 90 min.

Pokud máte zájem na přednášky dorazit, kontaktujte Danu Bílkovou na e-mailu Dana.Bilkova@vscht.cz, do předmětu mailu uveďte prosím: CRP 2019: TVT - Mezi povodněmi a suchem registrace. Do těla e-mailu vypište jména zájemců a školu.

Odborný seminář Věda a život vznikl v rámci CRP 2019: Věda hrou ve spolupráci Vysoké školy chemicko‑technologické v Praze s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Týdne vědy a techniky Akademie věd České Republiky.

Týden vědy a techniky
Spot TVT

FB událost TVT
#tydenvedy #zijuvedou

Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu