Kalendář akcí VŠCHT Praha

Mezi povodněmi a suchem

 

Datum: 14.11.2019  11:00 - 12:30      
Místo konání: Budova A VŠCHT Praha, Technická 5, Uhelna
Kategorie: Akce VŠCHT
Typ akce: Popularizace, Pozvánka, Přednáška, Vzdělání, Workshop
Přednášející: prof. Ing. Jiří Wanner, DrSc.
Jazyk akce: CZ
Popis:

Přednáška + Workshop: Co jsou to povodně?

Největší povodně v moderní historii ČR 21. století. Vyhodnocení katastrofálních povodní 1997, 2002 a 2013. Vliv na zásobování obyvatelstva vodou, odvádění a čištění odpadních vod. Protipovodňová ochrana. Nové vodní linky ÚČOV Praha. Sucho. Jednotlivé typy. Vodní stres. Průběh sucha 2014–2019. Zásobování obyvatelstva vodou a v době sucha: technická a legislativní opatření. Provoz čistíren odpadních vod v době sucha. Vyčištěné odpadní vody jako alt. zdroj.

Akce je určena převážně pro studenty střední školy, případně pro jejich učitele. Vstup je zdarma. Jeden program je max na 90 min.

Pokud máte zájem na přednášky dorazit, kontaktujte Danu Bílkovou na e-mailu Dana.Bilkova@vscht.cz, do předmětu mailu uveďte prosím: CRP 2019: TVT - Mezi povodněmi a suchem registrace. Do těla e-mailu vypište jména zájemců a školu.

Odborný seminář Věda a život vznikl v rámci CRP 2019: Věda hrou ve spolupráci Vysoké školy chemicko‑technologické v Praze s Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Týdne vědy a techniky Akademie věd České Republiky.

Týden vědy a techniky
Spot TVT

FB událost TVT
#tydenvedy #zijuvedou

Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu