Kalendář akcí VŠCHT Praha

META versus METAVERS (Kampus Dejvice)

 

Datum: 28.11.2021  19:00 - 21:00      
Místo konání: Klubovna
Kategorie: Věda
Zábava
Typ akce: Popularizace, Pozvánka, Vzdělání
Přednášející: Mikuláš Křen
Jazyk akce: CZ
Popis:
Jak budeme žít a pracovat v době postpandemické? Je postupná dematerializace světa nevyhnutelnou součástí vývoje lidstva? Nakolik již dnes trávíme čas ve virtuální realitě, i když třeba nevlastníme VR brýle? Co dobrého/špatného přináší nové technologie virtuální, rozšířené a smíšené reality (VR, AR, MR)?
Nejen na tyto otázky má pro vás připravené odpovědi a podněty k následné diskusi šéf umělecko-technologického studia VR_MUSASHI, ale také herec a režisér Mikuláš Křen. Součástí přednášky budou i praktické ukázky virtuální a rozšířené reality.
 
pořádá Kampus Dejvice
 
VR_MUSASHI
Technologicko-kreativní studio VR_MUSASHI se specializuje na designování a programování obsahu pro virtuální, rozšířenou a smíšenou realitu. Jejich VR/AR/MR aktivity zahrnují projekty z oblasti architektury, automobilového a leteckého průmyslu, produktového designu, až po umělecké či vzdělávací aplikace. VR_MUSASHI spojují esteticko-konceptuální tvorbu s nejnovějšími zobrazovacími a geolokačními technologiemi. Autorsky a produkčně se VR_MUSASHI podíleli na putovní výstavě Českých center - Czech Innovation Expo, která získala třetí místo v soutěži Czech Grand Design. Mezi jejich další vzdělávací projekty patří například geolokačně poznávací aplikace Prague Histories, nebo učební pomůcka FyzikAR_7 fungující na principu rozšířené reality.

 

Více informací:
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu