Kalendář akcí VŠCHT Praha

Neurobiologie stresu a jak ji využít ve zkouškovém období

 

Date: 5/24/2023  15:00 - 16:30      
Location: Uhelna
Kind: Poradenské a kariérní centrum
Event type: Workshop
Lecturer: Mgr. Alžběta Krejčová
Language: CZ
Description:

Chcete se dozvědět, jak funguje stres z neurobiologického hlediska a co se dá aplikovat do běžného i zkouškového života? 

 

Úvod do neurobiologických mechanismů, které mají vliv na naše každodenní prožívání. Co se v děje v naší nervové soustavě, když jsme nesoustředění a prokrastinujeme, nebo naopak když se cítíme dobře? Seznámíme se například s koncepty jako je interocepce, propriocepce a neuroplasticita a jak souvisí našimi každodenními aktivitami. Zaměříme se i na provázanost stresu a fyzického pohybu. 

 

Čeká nás mix aktuálních vědeckých poznatků a praktických rad, které můžeme hned aplikovat. Prostor bude i pro otázky a sdílení vašich tipů – všimli jste si, že už u vás něco funguje, aniž byste znali souvislosti? Pokusíme se vám vysvětlit, proč to tak je.  

 
 

Přednášku povede Petr Salaba, filmový režisér experimentálních vědeckých filmů, který se zaměřuje na téma kognitivních věd z různých perspektiv, například vlivu generativní umělé inteligence na lidské emoce. V současnosti pracuje na projektu popularizujícím využití zvířat v psychoterapii. 

More information:
Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor