Kalendář akcí VŠCHT Praha

Harm reduction: Bezpečně v rizikových situacích

 

Datum: 22.2.2024  16:00 - 17:30      
Místo konání: Uhelna
Kategorie: Poradenské a kariérní centrum
Typ akce: Workshop
Přednášející: Mgr. Martin Dvořák
Jazyk akce: CZ
Popis:

Možná jste se už někdy ocitli v situaci, kdy jste to vy nebo váš blízký na party trochu přehnali nebo jste podlehli tlaku okolí a “nechali se ukecat” k užití psychoaktivních a návykových látek. Možná máte vy nebo někdo z vašeho okolí zkušenost s rizikovým užíváním těchto substancí s neblahými následky, nebo přímo se závislostí. A možná se chcete jen ze zvědavosti dozvědět o tématu více. 

Bezpečné a zodpovědné užívání těchto látek je dnes zásadní téma, a to nejen ve světě noční zábavy, ale i v obecném kontextu prevence závislostí a ochrany zdraví. 

Workshop se zaměří na tzv.  harm reduction (snížení rizik) v současné adiktologii a na efektivní reakci na rizika spojená s užíváním psychoaktivních a návykových látek. Cílem je seznámit vás se základními principy tohoto přístupu a poskytnout vám nástroje k tomu, abyste byli schopni chránit sebe i své blízké. 

Co můžete očekávat: 

  • Základy harm reduction: Pochopení filozofie a praktických aplikací harm reduction přístupu v kontextu užívání psychoaktivních látek. 

  • Reálné situace: Prozkoumání běžných situací, které mohou nastat v prostředí noční zábavy, a strategií, jak se s nimi vyrovnat jako účastník či pozorovatel. 

  • Prevence a rozpoznání závislostí: Diskuse o projevech látkových i nelátkových závislostí, rozlišování rizikového chování a strategie prevence. 

  • Interaktivní diskuse: Možnost aktivně se zapojit do diskuse s lektorem a ostatními účastníky, sdílet své zkušenosti a dotazy. 

Naučte se, jak chránit sebe a své blízké ve světě, kde se s riziky setkáváme každý den. 

Více informací:
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu