Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
3.10.2023 (út)

Applications Open: Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship     

The applications for Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship for Contribution to the Internationalization of UCT Prague are open from today until November 11, 2023.

Please find the detailed information about the scholarship below:

 

The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is a form of honoring the memory of the professor Miroslav Vlček – the spiritual father of the idea and the coordinator of the Study in Prague consortium (2015–2019), which brought together seven Prague public universities and attracted hundreds of foreign students to study in Prague. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship aims to contribute to the higher internationalization of the university environment of public universities in Prague by increasing the number of foreign students studying in foreign language study programs.


Conditions for awarding the scholarship
1. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is awarded in accordance with…

10:00 - 16:00Prodejní výstava zahraniční literatury 2023     

V pondělí 2. 10. (10:00-16:00) a v úterý 3. 10. (9:00-16:00) proběhne prodejní výstava odborné literatury v prostorách Historické knihovny VŠCHT (budova A, místnost 201).

Kontakt: Marta Jílková, tel.: 232002433, e-mail: marta.jilkova@vscht.cz
16:00 - 20:00Volná hraní + půjčovna     

Volné hraní v respiriu je hlavně pro ty, kterým nestačí si zahrát jednou měsíčně na Deskoherním semináři a pro ty, kteří si chtějí zahrát větší hry s lidmi, kteří se velkých her nebojí. Přijďte ve úterý v 16:00 do respiria a půjčte si hru z našeho seznamu: https://www.udkh.cz/#/games a prostě si hrajte 🙂 Jediný rozdíl mezi tímto volným hraním a (ne)pravidelným DesKOHraním je ten, že se vám nikdo…
17:00 - 18:30Proč se neobejdeme bez polymerů     

Na přednášku není nutná předchozí registrace. 

Anotace

Které polymery hrají nezastupitelnou úlohu v tom, že na Zemi existuje život? Které polymery jsou nezbytné při realizaci současných špičkových technologií? U kterých polymerů bychom se měli vážně zamyslet nad tím, jestli jich skutečně tolik potřebujeme? Snahou bude nejenom o těchto aspektech diskutovat  v  širším odborně naučném, společenském, ekonomickém i ekologickém kontextu.
17:00 - 19:00Zahájení kurzu Mediální komunikace pro manažery      

Kurz pro studety a doktorandy VŠCHT. Kurz dává absolventům základní představu o struktuře a fungování médií masové komunikace v České republice. Umožňuje pochopit zákonitosti, jimiž se řídí redakční politika médií, a v praktické komunikaci s médii je respektovat. Součástí kurzu je výklad základních pojmů, užívaných při řízení a posuzování médií masové komunikace, a přehled platné české mediální legislativy. Kurz poskytuje elementární dovednosti v kontaktu se sdělovacími prostředky a vytváří dobré předpoklady k jejich dalšímu rozvíjení. 
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu