Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
5.4.2023 (st)

10:00 - 11:00Academic Integrity: Basic concepts and tips on avoiding problems      

Who should participate?

This webinar is designed primarily for doctoral students, but everyone who is interested in scholarly communication is welcome.

What topics will be covered?

Ethics and academic integrity are crucial for ensuring the trustworthiness, reliability, and reputation of the scientific endeavor. This webinar includes academic integrity concepts and tips such as avoiding plagiarism or predatory journals.

  • What is scientific misconduct, and how does one avoid it?
  • Publication ethics: what is important to keep in mind when publishing an article or designing a research project in order to avoid possible breaches of academic integrity?16:00 - 17:30Finanční gramotnost II.     

Během workshopu se dozvíte o světě financí, základní ano a ne a jaké jsou typy finančních produktů. Probereme, jaká jsou s nimi spojena rizika, co je to likvidita a jaký má vliv na výnos. Také se podíváme na základy osobního rozpočtu a jak s financemi plánovat. Dozvíte se na co si dávat pozor – jak vzniká dluh, jeho život a jak se (ne)dostat do spárů exekutora.

Workshopy na sebe volně navazují. Účast na druhé části není podmíněna účastí na prvním WS.

Co se naučíte?

  • Zjistíte, co vše je potřeba platit, na co si dávat pozor a jak předcházet vzniku dluhu.
  • Projdeme si charakteristické rysy „typického“ dlužníka.
  • Ukážeme si různé cesty…Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu