Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
7.11.2023 (út)

Applications Open: Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship     

The applications for Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship for Contribution to the Internationalization of UCT Prague are open from today until November 11, 2023.

Please find the detailed information about the scholarship below:

 

The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is a form of honoring the memory of the professor Miroslav Vlček – the spiritual father of the idea and the coordinator of the Study in Prague consortium (2015–2019), which brought together seven Prague public universities and attracted hundreds of foreign students to study in Prague. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship aims to contribute to the higher internationalization of the university environment of public universities in Prague by increasing the number of foreign students studying in foreign language study programs.


Conditions for awarding the scholarship
1. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is awarded in accordance with…

8:00 - 13:00Aero coffee - snídaně s IAESTE     

Zajímají tě stáže a výjezdy do zahraničí, ale máš radši osobní kontakt než čtení textů na internetu? 

Stav se za námi v Respiriu budovy B a zeptej se na cokoliv budeš chtít - od toho, co v IAESTE děláme, po stáže!

Čeká tě káva, čaj a sušenky, tak se za námi stav!
9:00 - 12:00Praktický úvod do světa AI     

Chcete využívat možnosti generativní umělé inteligence v akademickém prostředí, administrativní práci i soukromém životě? Přijďte se podívat, jak vám může AI pomoci v korespondenci, marketingu, prezentaci výsledků i datové analýze. Ukážeme si tipy na nejlepší současné nástroje i to, jaké jsou jejich slabé stránky. 

Více o kurzech  z projektu DETECT!
9:45 - 10:455. kolo mužské univerzitní florbalové ligy SK VŠCHT Praha vs. UK HK     10:00 - 11:30Introduction to Research Data Management     

Who should participate?

This webinar is intended mainly for graduate students and early career researchers who are dealing with research data while writing dissertations, scientific articles, or grant proposals, but anyone interested in a basic introduction to research data management (RDM) is welcome to attend.

What topics will be covered?

RDM involves research data-related activities such as the organization, storage, sharing, and security. This webinar provides a brief introduction to RDM with some practical suggestions to consider before starting a research project, including: 

 • Why is it important to manage my research data?
 • RDM in the context of Open Science and the FAIR principles.
 • What is research data and how can it be organized?
 • How do I store and share my research data?13:00 - 16:00Praktický úvod do světa AI (v angličtině)     

Chcete využívat možnosti generativní umělé inteligence v akademickém prostředí, administrativní práci i soukromém životě? Přijďte se podívat, jak vám může AI pomoci v korespondenci, marketingu, prezentaci výsledků i datové analýze. Ukážeme si tipy na nejlepší současné nástroje i to, jaké jsou jejich slabé stránky. 

Více o kurzech  z projektu DETECT!
13:45 - 14:456. kolo mužské universitní florbalové ligy SK VŠCHT Praha vs. UJEP     14:00 - 18:00Zasedání akademického senátu VŠCHT Praha     

Navržený program zasedání Akademického senátu konaného dne 7. 11. 2023

 1. Volební řád AS VŠCHT Praha - schvalování
 2. Změny v rozpočtu VŠCHT Praha - schvalování
 3. Nákup dluhopisů – vyjádření AS před písemným souhlasem SR
 4. Harmonogram přijímacího řízení – schvalování
 5. Pravidla pro pedagogické stipendium/stipendia z oborových grantů VIGA - projednání
 6. Plán realizace strategického záměru 1. čtení
 7. RVŠ – projednání návrhu zástupců
 8. Různé
  1. Informace z činnosti výborů
  2. Informace z RVŠ
  3. Informace z kolegia rektora 

Zasedání proběhne ve 14 hodin…
16:00 - 20:00Volná hraní + půjčovna     

Volné hraní v respiriu je hlavně pro ty, kterým nestačí si zahrát jednou měsíčně na Deskoherním semináři a pro ty, kteří si chtějí zahrát větší hry s lidmi, kteří se velkých her nebojí. Přijďte ve úterý v 16:00 do respiria a půjčte si hru z našeho seznamu: https://www.udkh.cz/#/games a prostě si hrajte 🙂 Jediný rozdíl mezi tímto volným hraním a (ne)pravidelným DesKOHraním je ten, že se vám nikdo…
17:00 - 18:30Chemikálie a paliva z biomasy – chemie budoucnosti?     

Na přednášku není nutná předchozí registrace. 

Anotace

Současné závazky omezování emisí skleníkových vyžadují náhradu fosilních surovin obnovitelnými surovinami. Biomasa je společně s oxidem uhličitým jediným obnovitelným zdrojem uhlíku, který je základem současných paliv a chemikálií. V prezentaci budou diskutovány různé zdroje biomasy a možné způsoby jejich přeměny na žádané chemikálie a paliva v kontextu současných fosilních surovin a jejich zpracování.
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu