Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
5/14/2024 (Tu)


16:00 - 20:00Volná hraní + půjčovna     

Open play in respirium is mainly for those who do not have enough to play once a month at Boardgame seminary and for those who want to play bigger games with people who are not afraid of big games. Come to the respirium on Tuesday at 16:00 and borrow the game from our list: https://www.udkh.cz/#/games and just play 🙂 The only difference between this open play and the (ir)regular DesKOHraní event is that no one will babysit you. We from UDKH want to play ourselves and we will not have time to help you choose the game or explain the rules.
19:30 - 21:30Jarní koncert Orchestru VŠCHT     
Milí přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na Jarní koncert Orchestru VŠCHT, který se uskuteční v úterý 16.5.2024 v 19:30 tradičně v KD Ládví!
Můžete se těšit na program sestavený z klasických, filmových a populárních melodií, které v roce českých hudebních výročí pocházejí z per Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Jaroslava Ježka a dalších.
Přijďte si poslechnout, na čem jsme celý semestr pilně pracovali!
Orchestr řídí Dominik Landsinger.
Vstupné je dobrovolnéSubscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor