Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
11/1/2022 (Tu)

Application for Miroslav Vlček Scholarship     

The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is a form of honoring the memory of the professor, Miroslav Vlček – the spiritual father of the idea and from 2015 to 2019 the coordinator of the Study in Prague project, which brought together seven Prague public universities and attracted hundreds of foreign students to study in Prague. The extraordinary scholarship of Miroslav Vlček aims to contribute to the higher internationalization of the university environment of public universities in Prague by increasing the number of foreign students studying in foreign language study programs.
 

 Conditions for awarding the scholarship
1. The extraordinary scholarship of Miroslav Vlček is awarded in accordance with § 91 of Act No. 111/1998 Coll., on universities, as amended, and the Scholarship Rules of VŠCHT Prague.
2. Students who are not citizens of the Czech Republic may apply for a scholarship.
3. The student must study…

1:00 - 23:50Termín podání přihlášek - stipendia Fulbrightovy komise     

Stipendia Fulbrightovy komise

Fulbrightova komise každoročně nabízí zájemcům z ČR celé spektrum stipendijních nabídek k financování pobytů na VŠ a dalších institucích v USA. Přehledy relevantních stipendijních nabídek jsou k dispozici ve vyhledávači stipendií AIA, podrobné informace naleznete na stránkách Fulbrightovy komise, obrátit se můžete také na Poradenské centrum Fulbrightovy komise. Přihlášky se…
1:00 - 23:50Termín podání přihlášek stipedia DAAD - studijní cesty skupin studentů     

Německo, DAAD – studijní cesty skupin studentů

Německá akademická výměnná služba (DAAD) poskytuje stipendia k financování studijních návštěv skupin VŠ studentů (max. 15) v doprovodu pedagoga na VŠ v Německu. Přehled nabídky naleznete zde, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách DAAD. Přihlášky podává pedagog online přes portál DAAD.

Přihlášení je možné v jednom ze tří termínů podle toho, kdy se pobyt uskuteční:…
8:00 - 13:00Výjezdový měsíc - Cukr, káva, limonáda     

Pojďte spolu se spolky IAESTE VŠCHT a ESN UCT Prague poznat krásu výjezdů do zahraničí!
V průběhu 4 týdnů se každé úterý sejdeme a Vy se dozvíte mnohé o tom, jak během studia vyrazit do zahraničí, jak se na takovou cestu připravit, a mimo jiné máte jedinečnou šanci navázat nová přátelství!

Tento týden se potkáme na akci Cukr, káva, limonáda a u hrnku s kávou si s Vámi rádi popovídáme o výjezdech a zodpovíme Vaše dotazy!
10:00 - 11:30My First Scientific Article: Tips on writing an article for early career researchers     

Who should participate?

This webinar is designed primarily for doctoral students preparing to write their first article, but everyone who is interested in scholarly communication is welcome.

What topics will be covered?

Publishing results of research is a substantial and often compulsory part of every researcher's career. One's very first article might present a great challenge. In this webinar, we would like to share our writing experience as PhD candidates. Main topics we will discuss:

  • Common features of scientific articles and their structure
  • How to choose a journal
  • Tips for writing and finishing the article15:00 - 17:00O výzkumných tématech na FPBT – Cyklus přednášek nejen pro doktorandy     

Program:

15:00    doc. Kamil Parkan (Ústav chemie přírodních látek) – Syntéza a využití glykomimetik

16:00    doc. Aleš Rajchl (Ústav konzervace potravin) – Vliv reformulace na trvanlivost a fyzikálně-chemické vlastnosti potravinářských výrobků

Cílem cyklu je představit doktorandům a zájemcům o doktorské studium výzkumná témata řešená na jednotlivých ústavech a v jednotlivých výzkumných skupinách na naší fakultě a podpořit tak mezitýmovou a mezioborovou spolupráci.

Zváni jsou všichni studenti a zaměstnanci VŠCHT.
17:00 - 19:30Akademie mládeže 2022 - Samá voda…přihořívá…hoří (aneb zdravotní rizika z vody)     

Na přednášku není nutná předchozí registrace. 
Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor