Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
9/20/2022 (Tu)

MELPRO Conference     

A major goal of the conference is to bring academic scientists, engineers, industry researchers together to exchange and share their experiences and research results about most aspects of research and development in the field of membrane processes, and discuss the practical challenges encountered and the solutions applied.

The program consists of invited lectures, and panel discussions with eminent speakers covering a wide range of topics. This rich program provides all attendees with the opportunities to meet and interact with one another. We hope your experience with MELPRO 2022 will be a fruitful and long lasting one. With your support and participation, the conference will continue its success for a long time.

We hope you will have a technically rewarding experience, and use this occasion to meet old friends and make many new ones. Do not miss the opportunity to explore Prague and Czech Republic.

Registration…

Imatrikulace studentů 1. ročníku bakalářského studia     

Studentům I. ročníku odpadá v den jejich imatrikulace veškerá výuka.

12:00 - 13:00Body balance     

ÚT 12:00 - 13:00 Body balance II.

Místo: Stadion mládeže Kotlářka, Na Kotlářce 1, Praha 6

Lektor: Lucie Životská
12:15 - 13:15Cvičení s vlastním tělem     

ÚT 12:15 - 13:15 Cvičení s vlastním tělem II.

Místo: Studio Fighters, Vaníčkova 100/6, 169 00 Praha 6 - Strahov

Lektor: Matěj Sidunov
14:00 - 22:00Příští stanice svět | Festival příležitostí pro mladé     

Druhý ročník úspěšné akce Příští stanice svět s podtitulem Festival příležitostí pro mladé se bude konat 20. 9. 2022 v prostorách Domu zahraniční spolupráce. 

Na koho se letos můžete těšit?

Chystáme pro vás workshopy, diskuze a přednášky se zajímavými hosty, ať už odborníky ve vzdělávání, kultuře, ekologii, realizátory mezinárodních projektů nebo absolventy zahraničních studií, stáží a dobrovolnictví. Na hlavní stage vystoupí dvě známá hudební jména a chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Na druhém ročníku…
Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor