Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
24.5.2023 (st)

9:00 - 10:50Práce s hlasem v on-line prostředí     

On-linové prostředí pro prezentace skýtá nejrůznější nástrahy, specifika ve využívání hlasu k prezentaci nevyjímaje. Přestože se může zdát, že zkušenému přednášejícímu ve virtuálním prostředí nic nechybí, opak bývá pravdou.

Na školení se podíváme na to, jak pracovat s mikrofonem a jak si nastavit techniku, zjistíte, jak s hlasem správně v on-linu pracovat, a získáte doporučení na technické vybavení. Budeme cvičit variabilitu hlasu, podíváme se na zub pauzám a budeme pracovat na odbourání monotónního hlasu.

Obsah školení:

  • Specifika práce s hlasem v on-line prostředí
  • Nastavení mikrofonu, poloha…13:00 - 15:00Speed Tech Dating     

Co mají společného kočky a úložiště radioaktivního odpadu? Co se může stát, když má výpočtář jaderné bezpečnosti špatný den? Kdy se budou radiofarmaka prodávat v lékárnách? Jsou žluté kabely v jaderce lepší než ty červené?

Kdy budeme projektovat na měsíci?

Na tyto a spoustu dalších otázek se nás můžete zeptat

24.5.2023 od 13 hodin pořádáme jako Skupina ÚJV v NTK setkání se studenty – „Speed Tech Dating“.

Tématem setkání bude:

  • Diskuze s vesmírným architektem Tomášem Rouskem (xtenddesign.com), moderovaná Martinem Tyburcem (14:00 - 15:00)
  • "Kulaté stoly" ve Vzdělávacím centru NTK, kde se budete diskutovat o novinkách v oblastech:
    • Projektování…15:00 - 16:30Neurobiologie stresu a jak ji využít ve zkouškovém období     

Chcete se dozvědět, jak funguje stres z neurobiologického hlediska a co se dá aplikovat do běžného i zkouškového života? 

 

Úvod do neurobiologických mechanismů, které mají vliv na naše každodenní prožívání. Co se v děje v naší nervové soustavě, když jsme nesoustředění a prokrastinujeme, nebo naopak když se cítíme dobře? Seznámíme se například s koncepty jako je interocepce, propriocepce a neuroplasticita a jak souvisí našimi každodenními aktivitami. Zaměříme se i na provázanost stresu a fyzického pohybu. 

 

Čeká nás mix aktuálních vědeckých poznatků a praktických rad, které můžeme hned aplikovat. Prostor bude i pro otázky a sdílení vašich tipů –…
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu