Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
28.11.2023 (út)

8:30 - 19:00Future Female Leaders     
Poznej jedinečné příležitosti. Potkej inspirativní ženy.

Objev kariérní možnosti, které se ti nabízejí v ČR i ve světě. Zjisti, o čem je Industry 4.0 a na jakých projektech můžeš pracovat. Udělej si kontakty.

Meet-up je určený studentkám a absolventkám VŠ. Je jedno, jakou výšku studuješ.
9:00 - 17:00Kariérní coaching, kariérní konzultace - HOLEŠOVICE     

V rámci kariérního coachingu si ujasníš, jaká je nejlepší cesta pro budování tvé kariéry. S pomocí profesionálních poradkyň zjistíš, jaký typ práce tě bude naplňovat, na co se osobnostně hodíš, jaké jsou tvoje silné stránky nebo nadání a případně specifické oblasti k rozvoji.  Při tomto typu rozhovoru jdete s poradkyní na základě pokládaných otázek více do hloubky a je tak možné, že narazíte na otázky, které si sám/sama možná nepokládáš, a setkání ti pomůže ujasnit si tvé krátkodobé i dlouhodobé kariérní cíle. Doba trvání: 55 min.

Na kariérní…
11:00 - 12:00Jak na genderové aspekty v projektech VaVaI     

jak se podívat na výzkumné téma navrhovaného projektu z hlediska genderové dimenze. Na příkladech studentských prací soutěžících o Cenu Julie Hamáčkové vysvětlila Dr. Šmejkalová (217) , jak ve vybraných výzkumných tématech nastavit analýzu dle genderu a/nebo pohlaví.
14:00 - 18:00Zasedání akademického senátu VŠCHT Praha     

Navržený program zasedání Akademického senátu konaného dne 28. 11. 2023

  1. RVŠ – schválení zástupců fakult a VŠCHT
  2. Oddělení pro výzkum a transfer technologií (prezentace)
  3. Střednědobý výhled rozpočtu (informace)
  4. Běstvina – vývoj a plánované investice (prezentace)
  5. Různé
    1. Informace z činnosti výborů
    2. Informace z kolegia rektora

Zasedání proběhne ve 14h se v zasedací místnosti rektora. 

 

Účast bude umožněna i prostřednictvím MS Teams.

Schůzka v Microsoft Teams

Připojte se přes počítač, mobilní aplikaci nebo zařízení místnosti

Kliknutím…
15:00 - 16:00Relaxace     

Relax a studium? Jde to dohromady! Vyzkoušejte si lekci relaxace přímo ve škole a naučte se účinně pracovat se stresem.

Pro efektivní studium a integraci nabitých znalostí je stěžejní pravidelně uvolňovat nahromaděné napětí a nechat mozek i tělo odpočinout. Ideální příležitost nabízí právě relaxace, kterou se zároveň osvěžíte pro další práci.

Jak to bude probíhat? V malé skupince si vyzkoušíte různé druhy relaxace, všímavosti či imaginace. Budete sedět nebo ležet na dekách, doporučujeme proto pohodlné oblečení (v upnutých džínách nebo krátké sukni se nerelaxuje nejlépe).

Přijďte opakovaně! Pravidelná relaxace vám může pomoci se zlepšením…
15:00 - 18:00Workshop: Udržitelná budoucnost VŠCHT     

Participativní workshop pořádaný doktorandy Ústavu udržitelnosti a produktové ekologie pro studenty a výzkumné či pedagogické pracovníky s cílem vytvoření společné představy o udržitelné budoucnosti naší univerzity.

Workshop bude zahájen krátkým úvodním povídáním o principech udržitelnosti a následnou individuální a společnou imaginací fungování udržitelné univerzity a dne života na udržitelném kampusu. Pro podporu kreativního myšlení bude po celou dobu k dispozici občerstvení. Společně vytvořené nápady a vize budou následně využity v rámci procesu vytváření strategie udržitelnosti VŠCHT. 

 
16:00 - 20:00Volná hraní + půjčovna     

Volné hraní v respiriu je hlavně pro ty, kterým nestačí si zahrát jednou měsíčně na Deskoherním semináři a pro ty, kteří si chtějí zahrát větší hry s lidmi, kteří se velkých her nebojí. Přijďte ve úterý v 16:00 do respiria a půjčte si hru z našeho seznamu: https://www.udkh.cz/#/games a prostě si hrajte 🙂 Jediný rozdíl mezi tímto volným hraním a (ne)pravidelným DesKOHraním je ten, že se vám nikdo…
16:00 - 18:00zkus.to     

[událost proběhne v angličtině]

Zajímá tě, jak to doopravdy s výjezdy je? Přijď si poslechnout lidi, kteří už někam vyrazili! 

Ukážou ti fotky, předají svoje zkušenosti a řeknou své tipy ;) A na cokoliv se jich zeptáš, na to ti odpoví!

Tak se vidíme v Uhelně!
17:00 - 18:30Co všechno umí a neumí mikroorganismy     

Na přednášku není nutná předchozí registrace. 

Anotace

Před více než 100 lety francouzský vědec Louis Pasteur zakončil svou přednášku pro vážené vědecké publikům své doby: „Pánové, jsou to mikrobi, které mají poslední slovo“.

V dnešní době se ukazuje že, osvícený vědec měl pravdu. Mikroorganismy kolem nás mají schopnost ovládat do určité míry vše co se na Zemi děje. Jejich strategicky výhodná vlastnost je jejich „mikro“ velikost, která nám nedovolí je pozorovat pouhým okem. Až objev mikroskopu v druhé polovině 17. století umožnil mikroorganismy vidět. Do té doby nebyla jejich existence dokumentována, ale o tom co umí, se lidé…
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu