Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
31.10.2022 (po)

Application for Miroslav Vlček Scholarship     

The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is a form of honoring the memory of the professor, Miroslav Vlček – the spiritual father of the idea and from 2015 to 2019 the coordinator of the Study in Prague project, which brought together seven Prague public universities and attracted hundreds of foreign students to study in Prague. The extraordinary scholarship of Miroslav Vlček aims to contribute to the higher internationalization of the university environment of public universities in Prague by increasing the number of foreign students studying in foreign language study programs.
 

 Conditions for awarding the scholarship
1. The extraordinary scholarship of Miroslav Vlček is awarded in accordance with § 91 of Act No. 111/1998 Coll., on universities, as amended, and the Scholarship Rules of VŠCHT Prague.
2. Students who are not citizens of the Czech Republic may apply for a scholarship.
3. The student must study…

1:00 - 23:50Termín podání přihlášek - stipendia AKTION     

Rakousko, AKTION – pobyty pro studenty MSP a DSP

AKTION Česká republika—Rakousko nabízí studentům MSP a DSP a VŠ učitelům financování pobytů v Rakousku v letním semestru 2023. Pobyty VŠ učitelů trvají od 1 do 3 měsíců, pobyty studentů mohou být až v délce jednoho semestru. Stipendia se nově navyšují pro studenty MSP a DSP na 1150 eur měsíčně a pro VŠ učitele na 1250 eur měsíčně. Kompletní nabídku stipendií AKTION naleznete zde, podrobné informace jsou k dispozici na stránkách AKTION.

Termín…
16:00 - 17:30Finanční gramotnost I.     

Během workshopu se dozvíte o světě financí, základní ano a ne a jaké jsou typy finančních produktů. Probereme, jaká jsou s nimi spojena rizika, co je to likvidita a jaký má vliv na výnos. Také se podíváme na základy osobního rozpočtu a jak s financemi plánovat. Dozvíte se na co si dávat pozor – jak vzniká dluh, jeho život a jak se (ne)dostat do spárů exekutora.

Workshopy na sebe volně navazují. Účast na druhé části není podmíněna účastí na prvním WS.

Co se naučíte?

  • Vysvětlíme si, jak být finančně gramotným.
  • Přehledně si projdeme základní finanční produkty a řekneme si, jak si je vybírat podle dané životní situace.
  • Ukážeme si, proč…Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu