Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
31.10.2023 (út)

Applications Open: Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship     

The applications for Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship for Contribution to the Internationalization of UCT Prague are open from today until November 11, 2023.

Please find the detailed information about the scholarship below:

 

The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is a form of honoring the memory of the professor Miroslav Vlček – the spiritual father of the idea and the coordinator of the Study in Prague consortium (2015–2019), which brought together seven Prague public universities and attracted hundreds of foreign students to study in Prague. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship aims to contribute to the higher internationalization of the university environment of public universities in Prague by increasing the number of foreign students studying in foreign language study programs.


Conditions for awarding the scholarship
1. The Miroslav Vlček Extraordinary Scholarship is awarded in accordance with…

1:00 - 23:50AKTION ČR-Rakousko: Termín pro podání žádosti o stipendia na LS 2024     

Program AKTION ČR-Rakousko nabízí stipendia na pobyty v letním semestru 2024.

 Termín podání žádosti o stipendium je 31. 10. 2023.

 O stipendium na přípravu závěrečné práce se mohou ucházet studenti magisterských a doktorských programů pro pobyty v délce 1-5 měsíců. Měsíční výše stipendia činí 1.150 €.

O výzkumná stipendia se mohou ucházet akademičtí pracovníci veřejných vysokých škol v ČR pro pobyty v délce 1 až 3 měsíce. Měsíční výše stipendia činí 1.250 €.

Žádost…
10:00 - 11:30My First Scientific Article     

Who should participate?

This webinar is designed primarily for doctoral candidates preparing to write their first article, but everyone who is interested in scholarly communication is welcome.

What topics will be covered?

Publishing results of research is a substantial and often compulsory part of every researcher's career. One's very first article might present a great challenge. In this webinar, we would like to share our writing experience as PhD candidates. Main topics we will discuss:

  • Common features of scientific articles and their structure
  • How to choose a journal
  • Tips for writing and finishing the article15:00 - 16:00Citování v závěrečných pracích     

Pro koho

Webinář je určen všem zájemcům, kteří si chtějí ujasnit problematiku citování a parafrázování ve vysokoškolských pracích a v dalších akademických textech.

Co si odnesete

Probereme základy citování a jak k němu přistupovat, zmíníme i tipy, které pomohly nám a mohly by být užitečné i pro vás. Účastníci webináře obdrží návody na citování různých informačních zdrojů. Webinář probíhá formou přednášky s prostorem na dotazy účastníků.
16:00 - 20:0010. Deskoherní seminář     
Zveme Tě na hraní deskových her na VŠCHT! Opět v respiriu v budově B.
Pokud jsi kamarádem společenských her, tak máš jedinečnou (jednu z mnoha) příležitost si zahrát se svými kolegy, spolužáky či kamarády některou z mnoha her.
Máš-li chuť, zastav se za námi si zahrát něco z naši nabídky her, popřípadě můžeš přinést něco, co bys chtěl/a ukázat ostatním. Samozřejmě je zvána široká veřejnost, takže se neboj vzít s sebou přátele či příbuzné, kteří třeba naši školu nenavštěvují.
Jak to probíhá? V danou dobu přijď do respiria, nejlépe s partou se kterou rád hraješ, a vyber si z našeho skládku plného her deskovku, kterou máš nejraději.
Ověření…16:00 - 16:30Finanční gramotnost II     

Jak se chová finančně gramotný člověk? Jak se v dnešní době nestát dlužníkem? A jak vůbec takový typický dlužník vypadá? Znáte základní finanční produkty? Umíte sestavit rozpočet?

Pokud chcete znát odpověď na tyto a další otázky, přijďte! Workshopy na sebe volně navazují, účast na druhém setkání není podmíněna účastí na prvním. 

Část I. – Co se naučíte?

  • Vysvětlíme si, jak být finančně gramotným.
  • Přehledně si projdeme základní finanční produkty a řekneme si, jak si je vybírat podle dané životní situace.
  • Ukážeme si, proč a jak sestavovat osobní a rodinný rozpočet.

Část II. – Co se naučíte?

  • Zjistíte,…16:00 - 20:00Volná hraní + půjčovna     

Volné hraní v respiriu je hlavně pro ty, kterým nestačí si zahrát jednou měsíčně na Deskoherním semináři a pro ty, kteří si chtějí zahrát větší hry s lidmi, kteří se velkých her nebojí. Přijďte ve úterý v 16:00 do respiria a půjčte si hru z našeho seznamu: https://www.udkh.cz/#/games a prostě si hrajte 🙂 Jediný rozdíl mezi tímto volným hraním a (ne)pravidelným DesKOHraním je ten, že se vám nikdo…
16:15 - 17:30Workshop: Práce s emocemi – Holešovice     

Tato akce probíhá v anglickém jazyce.

 

Naučte se porozumět vlastním emocím! V bezpečném prostředí si vyzkoušíte tvořivě a netradičně zjišťovat, kým opravdu jste a jak fungujete. Využijete techniky s terapeutickými kartami či dalšími pomůckami, nebo imaginací. Zároveň s tím aktivizujete svou pravou mozkovou hemisféru, budete rozvíjet svou kreativitu a dáte odpočinout vašemu analytickému myšlení.

 

Workshop je určen pro studenty VŠCHT Praha a ČVUT. Nabízí tedy také jedinečnou možnost poznat lidi mimo vaši sociální bublinu.

 

Workshop se koná vždy 1x týdně ve středu po celý zimní semestr. Je možné využít všechny lekce, nebo pouze ty, které se vám budou časově…
17:00 - 18:30Chytré polymery, podněty a odezvy     

Na přednášku není nutná předchozí registrace. 

Anotace:

Které polymery jsou chytré, co je ovládá a kde je původ jejich unikátního chování? V této přednášce budeme mluvit o pestrém světě chytrých polymerů, který skýtá široké možnosti jejich praktického využití. Uvažte sami: malou změnou teploty vytvoříme z nesmáčivého materiálu vodou nasátý hydrogel, senzor ponořený do tekutiny rozpozná přítomnost konkrétní chemikálie, a z izolantu ozářením uděláme vodič, který navíc změní svou barvu.

Fyzikální, mechanické a chemické vlastnosti jsou určující pro praktické využití každého konkrétního materiálu.…
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu