Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
4.12.2023 (po)

15:00 - 16:00Přednáška: Maso z Petriho misky     

Přednáška: Maso z Petriho misky - Ing. Hana Raschmanová, PhD (Bene Meat Technologies a.s.)
bude přednesena 4.12. od 15:00 v posluchárně A01 v rámci předmětu Biotechnologie v potravinářském průmyslu.
15:00 - 17:00Syntetická paliva a chemická recyklace: Cesty k dekarbonizaci průmyslu     

Syntetická paliva jsou kapalná nebo plynná paliva určená pro použití v běžných automobilech. Při jejich spalování vzniká omezené nebo nulové množství emisí oxidu uhličitého, protože jsou vyráběna z obnovitelných zdrojů energie.

S klíčovými předpoklady, technologickým postupem výroby těchto paliv i legislativním rámcem se seznámíte na přednášce se zástupci ORLEN Unipetrol. Řeč bude také o recyklaci plastů a postupné dekarbonizaci tohoto předního zpracovatele ropy.

Výhodou chemické recyklace plastů je skutečnost, že na rozdíl od mechanické dokáže zpracovat i heterogenní plasty, které by jinak skončily na skládkách nebo našly využití maximálně pro energetické zpracování.…
17:00 - 18:30Právní gramotnost III     

Cyklus přednášek o právní gramotnosti účastníkům poskytne základní přehled o systému práva a náhled do různých právních záležitostí (uzavírání smluv, občanskoprávní spory, trestní řízení). Dozvíte se obecné základy práva, principy soudního řízení a naučíte se orientovat v zákonech. Detailněji se podíváme na smluvní a směnečné právo, kterým se hodí lépe rozumět, včetně detailního rozboru konkrétní smlouvy a směnky. 

Celý cyklus je koncipován interaktivně, rozeberou se konkrétní reálné situace, na co si dát pozor, a bude zde dostatek prostoru pro vaše otázky (připravte si dotazy na cokoliv,…
17:00 - 18:30SoonToBeBc vol.1     

Jsi ve třetím ročníku, čeká tě psaní bakalářky a následně státnice? Přijď si 4. 12. v 17:00 do BII poslechnout tipy a triky starších studentů. Tato akce slouží i jako Q&A, takže pokud přijdeš, můžeš se zeptat na cokoliv, co tě jako soon to be bakaláře zajímá.
18:00 - 22:00Prvácký Pubquiz     

Prvácký pubquiz je zábavná forma opakování matematiky a OACH pro studenty prvních ročníků bakalářských programů. 
19:30 - 21:30Zimní koncert Orchestru VSČHT     
Milí přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na Zimní koncert Orchestru VŠCHT, který se uskuteční v pondělí 4.12.2023 v 19:30 tradičně v KD Ládví!
Můžete se těšit na program sestavený z klasických, filmových a populárních melodií.
Přijďte si poslechnout, na čem jsme celý semestr pilně pracovali!
Orchestr řídí a večerem Vás provede Dominik Landsinger.
Vstupné je dobrovolné20:30 - 22:00Šesté utkání mužské Fakultní florbalové ligy SK VŠCHT Praha vs. VŠE FMV     Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu