Kalendář akcí VŠCHT Praha
<
>
12/4/2023 (Mo)

15:00 - 16:00Přednáška: Maso z Petriho misky     

Přednáška: Maso z Petriho misky - Ing. Hana Raschmanová, PhD (Bene Meat Technologies a.s.)
bude přednesena 4.12. od 15:00 v posluchárně A01 v rámci předmětu Biotechnologie v potravinářském průmyslu.
15:00 - 17:00Syntetická paliva a chemická recyklace: Cesty k dekarbonizaci průmyslu     

Syntetická paliva jsou kapalná nebo plynná paliva určená pro použití v běžných automobilech. Při jejich spalování vzniká omezené nebo nulové množství emisí oxidu uhličitého, protože jsou vyráběna z obnovitelných zdrojů energie.

S klíčovými předpoklady, technologickým postupem výroby těchto paliv i legislativním rámcem se seznámíte na přednášce se zástupci ORLEN Unipetrol. Řeč bude také o recyklaci plastů a postupné dekarbonizaci tohoto předního zpracovatele ropy.

Výhodou chemické recyklace plastů je skutečnost, že na rozdíl od mechanické dokáže zpracovat i heterogenní plasty, které by jinak skončily na skládkách nebo našly využití maximálně pro energetické zpracování.…
17:00 - 18:30Legal literacy III     

The legal literacy lecture series will provide participants with a basic overview of the legal system and insight into various legal matters (contracting, civil litigation, criminal proceedings). You will learn the general basics of law, the principles of legal proceedings and how to navigate the law. We will take a detailed look at contract and promissory note law, which are useful to understand better, including a detailed analysis of specific contracts and promissory notes.

The entire series is designed to be interactive, discussing specific real-world situations, what to watch out for, and there will be plenty of room for your questions (prepare questions on anything that interests you). The series will prepare you for common life situations - you will learn to understand the basic types of contracts and how to check or adjust them.

There are three lectures that build on each other and you must take all three.
17:00 - 18:30SoonToBeBc vol.1     

Jsi ve třetím ročníku, čeká tě psaní bakalářky a následně státnice? Přijď si 4. 12. v 17:00 do BII poslechnout tipy a triky starších studentů. Tato akce slouží i jako Q&A, takže pokud přijdeš, můžeš se zeptat na cokoliv, co tě jako soon to be bakaláře zajímá.
18:00 - 22:00Prvácký Pubquiz     

Prvácký pubquiz je zábavná forma opakování matematiky a OACH pro studenty prvních ročníků bakalářských programů. 
19:30 - 21:30Zimní koncert Orchestru VSČHT     
Milí přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na Zimní koncert Orchestru VŠCHT, který se uskuteční v pondělí 4.12.2023 v 19:30 tradičně v KD Ládví!
Můžete se těšit na program sestavený z klasických, filmových a populárních melodií.
Přijďte si poslechnout, na čem jsme celý semestr pilně pracovali!
Orchestr řídí a večerem Vás provede Dominik Landsinger.
Vstupné je dobrovolné20:30 - 22:006th match of the men´s faculty floorball league SK UCT Prague vs. VŠE FMV     Subscribe      About Calendar      Copyright © 2013 Institute of Chemical Technology.      Provided by Computing Centre      Web editor