Kalendář akcí VŠCHT Praha

Roháče a Slovenský ráj

 

Datum: 1. 9. 2022 - 7. 9. 2022  celý den      
Místo konání:
Kategorie: Studentské akce
Zábava
Typ akce: Kurz, Sport a kultura
Přednášející: Mgr. Pavel Krejčík
Jazyk akce: CZ
Popis:

Termín:01.09.2022 - 07.09.2022

Přihlašování do:20. května 2022 11:00

Vyučující:KrejčíkTyp kurzu:turistika

Cena hrazená předem:1 725,- viz propozice Kč - možnosti provedení platby

Storno podmínky:Obě strany souhlasí s následujícími stornovacími podmínkami. Studenti odhlášení méně než 30 dnů před pobytem platí 100% storno poplatek.

Vybavení:nezbytné jsou pevné, vyšlápnuté boty pro turistiku, větrovka, pláštěnka nebo nepromokavá bunda, malý batoh na túry na svačinu a náhradní oblečení, camelbag nebo láhev na pití, termoska, čepice, rukavice, čelovka, doporučujeme turistické hole, na penzion Tomi je zapotřebí přezutí.

Další organizační pokyny:

Počet započ. dnů: Z

Cena hrazena předem: 1725 Kč (vratná záloha, která bude na školním účtě. Po kurzu bude vrácena zpět. Pokud se neodhlásíte 30 a více dní před zahájením kurzu, bude platba použita na storno poplatky)

Pojištění: Zajistěte si pojištění, které obsahuje připojištění pro tzv. technický zásah /vrtulníky, nasazení horské služby.

COVID-19: Sledujte aktuální nařízení na webu MZV

Momentálně zůstává pouze povinnost nosit respirátor v interiérech, ve veřejné dopravě a na hromadných akcích. 
Ubytování:

Slovenský ráj - Penzion FILINSKÝ, Partizánská 132, Hrabušice, v penzionu jsou 3-4 lůžkové pokoje, soc. zařízení na chodbě, kuchyň sloužící zároveň jako společenská místnost.

Cena ubytování: 10 €/osoba/noc. Cenu ubytování uhradíte při nástupu na pobyt v hotovosti. Zde budeme spát 3 noci = 30 .

Poplatky za vstup do parku 1,5 €/osoba/den

Roháče – Penzion TOMI, Zahumnie  350 , Pribylina, v penzionu jsou 2 kuchyně s vybavením pro vaření, v obci je možnost nákupu potravin nebo si přivezte suroviny na vaření s sebou. 

Cena ubytování: 13,00 €/osoba/noc. Cenu ubytování uhradíte při nástupu na pobyt v hotovosti. Zde budeme spát 3 noci = 39 €.

Poplatky za taxi službu /cca 4,-EUR/os.

 

Doprava: vlastní, ideální je cesta vlakem do Popradu, potom autobusem do Hrabušic.

Zahájení kurzu: 1.9. přibližně kolem 19:00

Ukončení kurzu: 7.9. v dopoledních hodinách

Program: 

Náplní kurzu je turistika v náročnějším vysokohorském terénu. Chodíme bez zátěže jednodenní túry a vracíme se každý den na ubytování. Roháče nabízejí drsnější a náročnější vysokohorskou turistiku s množstvím exponovaných terénů, kdy je nezbytné využívat zabudovaných řetězů a úchytů. Takže pokud se bojíš výšek, kurz není určený pro tebe. Túry jsou naplánované na 8-10 hod.

Začínáme ve Slovenském ráji, kde máme v plánu 2 chodecké dny, potom nás čeká přesun do Pribyliny, kde máme naplánované 2 chodecké dny. Budeme stoupat dlouhými roklinami na hlavní hřeben záp. Tater. (Zde budeme domlouvat možnost zkrácení cesty z penzionu na nástupy na vlastní turistické trasy formou místní taxislužby /cca 4,-EUR/os.)

Kurz je fyzicky náročný!!!

 

Mgr. Pavel Krejčík/ÚTVS VŠCHT Praha

 

Více informací:
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu