Kalendář akcí VŠCHT Praha

UNIQORN přednáška: Živý organismus jako chemický reaktor

 

Datum: 11.1.2023  17:30 - 19:00      
Místo konání: posluchárna AI, budova A, VŠCHT Praha
Kategorie: Studentské akce
Věda
Typ akce: Přednáška
Přednášející: Vojtěch Škop, Ph.D., National Institutes of Health (NIH), USA
Jazyk akce: CZ
Popis:

Spolek UNIQORN vás všechny srdečně zve na přednášku s tématem modelů lidských onemocnění!

Vojtěch Škop, Ph.D.: Živý organismus jako chemický reaktor, aneb proč i student biochemie potřebuje chemické inženýrství

KDY? 11. 1. 2023, 17:30

KDE? Přednáškový sál AI

Vojtěch Škop, Ph.D., vystudoval biochemii na VŠCHT Praha a v současnosti pracuje ve výzkumu v National Institutes of Health (NIH) v USA. Pojďte si poslechnout vyprávění o tom, jak mu jeho inženýrské vzdělaní na VŠCHT pomohlo překonat překážky v jeho výzkumu, ve kterém se zabývá myší termální fyziologií.

  • Myš jako nejčastěji používaný model lidských onemocnění.
  • Myš jako model nedokonalý.
  • Myš coby předmět energetického bilancování.

Lepší porozumění myší termální fyziologii je nezbytné pro efektivnější využití těchto hlodavců ve výzkumu. Vojta ve své práci bilancuje energii a vyvíjí matematické modely, které dokážou předpovědět, kolik energie myš vynakládá například na fyzickou aktivitu nebo na udržování tělesné teploty.

Přijďte se dozvědět více o termální fyziologii a o cestě mladého českého vědce z VŠCHT do NIH.

FB událost: https://fb.me/e/2v6QTVPpB 

Za organizační tým UNIQORN: Jáchym a Markéta

Ještě neznáte UNIQORN?

Jsme asociací nadšených studentů a výzkumníků VŠCHT, která má za cíl sdružovat lidi z rozličných vědeckých oblastí a úrovní vzdělání. Chceme se navzájem podporovat, povzbuzovat a dodávat si sílu na těžké cestě vyššího vzdělání a vědecké kariéry. Přidáte se?

Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu