Kalendář akcí VŠCHT Praha

Technické prostředky pro online výuku

 

Datum: 22.6.2023  10:00 - 11:50      
Místo konání:
Kategorie: Akce VŠCHT
Typ akce: Akademická obec, Pozvánka, Přednáška, Seminář, Školení, Vzdělání, Workshop
Přednášející: RNDr. Jan Havlík, Ph.D.
Jazyk akce: CZ
Popis:

Primárním cílem semináře je praktické seznámení se současnými možnostmi využití techniky pro účely on-line výuky, pořizování videozáznamů a tvorby multimediálního doplňujícího obsahu. Účastníci semináře získají základní přehled, který jim umožní zlepšit technickou kvalitu svých záznamů a zkrátit potřebnou dobu na přípravu a následné zpracování.

Úvodní teoretická část semináře je zaměřena na úvod do práce se světlem a na nezbytnou teorii ke zpracování obrazu a zvuku. Rozebrány také budou základy střihu a postprodukce společně se softwarem, který je možné pro tento účely využít. V rámci semináře budou také rozebrány rozdíly mezi jednotlivými formáty a jejich vliv na podobu výuky. Budou také demonstrovány příklady dobré praxe. Pozornost je také věnována platformám, na kterých je možné pořízené záznamy sdílet a uchovávat.

V druhé části semináře se účastníci prakticky seznámí s několika typy sestav vhodných pro výuku v různých podmínkách a na demonstračním příkladě si vyzkouší workflow jednoduchého zpracování záznamu přednášky.

Na základě zpětné vazby bude obsah přednášky rozšířen o možnosti vyplývající s moderních nástrojů umělé inteligence a očekávané trendy v záznamu obrazu a zvuku.   

Více informací:
Odebírat kalendář      O Kalendáři      Copyright © 2013 Vysoká škola chemicko technologická.      Vytvořilo a provozuje Výpočetní centrum.      Editor webu