Řešíte nebo se ucházíte o grant od některého z českých či mezinárodních poskytovatelů (GAČR, TAČR, AZV, MSCA …)? Pak nejspíše máte za povinnost vytvořit a udržovat tzv. DMP (Data Managment Plan).
Pro usnadnění tvorby DMP mají řešitelé s přihlašovacími údaji VŠCHT Praha dispozici nástroj Data Stewardship Wizard (DSW). Na tvorbu DMP v DSW bude zaměřen i tento workshop. Na konci by měli řešitelé odcházet s předvyplněným DMP a poznámkami k tomu, co potřebují zjistit a doplnit.
Jelikož tvorba DMP vyžaduje intimní znalost detailů projektu, je žádoucí, aby se na akci hlásily osoby, které mají k danému grantu vztah, zejména dedikovaní projektoví data stewardi/manageři, projektoví manažeři, či hlavní řešitelé. Pokud nemůže přijít nikdo z dotyčných, pošlete zástupce z týmu, co projekt zná alespoň rámcově – budete mít více otázek k doplnění, ale alespoň budete tušit, co potřebujete doplnit.
Data:
- 12. 2025 (10:00 – 12:30) – fyzicky v B2319, česky
- 12. 2025 (9:30 – 12:00) – on-line, anglicky
Co s sebou?
- Vlastní počítač
- Mít školní login (stejný jako např. do SIS, OK Base atd.)
Registrace zde.